.

Alarm Çıkışlı-Telefon Aramalı 4 Bölgeli Sıcaklık/NEM Ölçüm Cihazı


 


Paket içeriği;

·         Ana ünite

·         Adaptör

·         Seri port kablosu

·         Seri –USB çevirici

·          4 adet ısı sensörü RJ11 Çıkışlı

Teknik Özellikler ;

1.       4 ayrı ortamın ısısını 0.1 derece hassasiyetle ölçüp LCD ekranda gösterme

2.       Ölçülen ısı değerlerini seri porttan pc ye aktarma

3.       Her bir sensörün(4 ayrı sensör) çalışma aralıkları ayrı ayrı bilgisayar yardımıyla cihaza yüklenir. (örn: birinci sensör  +3 ile +10 Derece arasına ayarlanmışsa sıcaklık değeri +3 ün altına düştüğünde ve +10 Derecenin üzerine çıktığında sistem alarm durumuna geçecektir)

4.       Kullanılan sensör -55 ile +125 derece arasında 0.1 derece hassasiyetle ölçüm yapabilir.

5.       Alarm durumunda yine bilgisayar aracılığıyla cihaz hafızasına kaydedilen 2 adet telefon numarası  30sn aralıklar ile aranır ve 30 saniye boyunca ikaz verir alarm durumu ortadan kalkıncaya kadar bu döngü devam eder.

6.       Alarm durumunda alarmın hangi sensörden geldiği ve düşük ısımı yüksek ısımı olduğu cihaz ekranından gözlemlenebilir.

7.       Cihazda ön alarm süresi mevcuttur ve program aracılığıyla pc den ayarlanır.(örneğin dolap ısısı geçici olarak ayarlanan ısı değerinin üzerine çıktı bu durumda hemen alarm durumu oluşmaması için bu özellik eklenmiştir,ön alarm durumunda cihaz 1 dk aralıklarla sesli ikaz verir ayarlanan ön alarm süresi aşıldıktan sonra asıl alarm devreye girer ve telefon numaraları aranmaya ve sürekli buzzer çalışmaya başlar)

8.       Alarm durumunda cihaz sürekli sesli ikaz verir bu durum ısı aralıkları normale dönünceye kadar devam eder.

9.       Cihazın gerçek zamanlı saat ve tarih modülü bulunmaktadır ekranda tarih saat görünür ama asıl fonksiyonu 5 dakika aralıklarla hafızaya kaydedilen ısı verilerinin tarih ve saatini belirlemektir.

10.   Cihaz 5 dk aralıklarla 250 adet kayıt tutabilmektedir istenirse kayıt sayısı 1000 e çıkarılabilir donanım yapısı  bu duruma müseade etmektedir.(bu özellik sistemde kullanılan bilgisayarda oluşabilecek  arızalar dolayısıyla kayıt alımaması durumunda işe yaramaktadır,programdan gönderilen bir komut sayesinde tüm sensörlere ait 250 adet kayır zaman/tarih bilgileriyle birlikte bilgisayara aktarılmaktadır.

11.   Cihaza nem sensörü de ilave edilebilmektedir.(opsiyoneldir sipariş esnasında tarafımıza bildirmeniz rica olunur) 

12.   Cihaz 12volt 500mA lik adaptör yardımıyla çalışır.

13.   Cihaz içerisinde elektrik kesintilerine karşı şarj ünitesi mevcuttur ve elektrik kesintilerinde devreye girerek  sistemi beslemeye devam eder,elektrik hattı normale döndüğünde devreden çıkar ve pilleri şarj etmeye başlar,piller tam dolduğunda şarjı otomatik olarak keser.

14.   Telefon bağlantısı cihaz üzerindeki telefon konektörü yardımıyla yapılır.

15.   Sensör bağlantıları da cihaz üzerinde bulunan 4 adet rj9 telefon konektörüyle sağlanır.

16.   Cihaz üzerinde 2 adet jumper vardır ve sadece ilk kurulum esnasında telefon numaralarını cihaz hafızasına yazmak için kullanılır.

17.   Cihazın port bağlantısı RS232 Seri porttur,istenirse yanında verilen RS232/USB dönüştürücü ile seri porttan da veri akışı sağlanabilir.

18.   Cihazın tüm ayarlarının yapıldığı programı da cihazla birlikte verilecektir.

19.   Cihazı aldığınız takdirde programınıza entegre etmeniz gerekmektedir bu oldukça kolay bir durumdur yani birkaç seri port komutuyla sistem çalışır duruma gelmektedir.

 

Bu ve buna benzer ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçiniz…

 Kablosuz Taksi Çağırma Sistemleri
Kablosuz Askeri Güvenlik Sistemleri
Güvenlik Sistemleri
Kablosuz Su Deposu Kontrol Sistemi - Yeni -
Hastane Otomasyon Sistemleri
Kablosuz Yangın ihbar Sistemi - Yeni -

 
Copyright © 2010 kayseriarge.com Tüm hakları saklıdır.
Powered By KentMedia