Güncel WEB Sitemiz İçin www.argebilisim.com.tr

KABLOSUZ ASKERİ BİRLİK GÜVENLİK SİSTEMİ (K-BGS)


Sistemin Amacı :

Askeri bölgelerdeki yada askeri personel tarafından koruma altında bulunan bölgelerdeki nöbet tutulan yerlerde oluşabilecek acil durumları AMK yada ilgili birime anında bildirmek üzere tasarlanmış kablosuz bir sistemdir, Sistemin montajı oldukça kolaydır çünkü sistemde herhangi bir kablolama gerekmemektedir  bu durum hem iş yükünü hem maddi yükü hemde sistem kurulumundan sonra arıza gidermedeki maliyetleri ve iş yükünü ortadan kaldırmaktadır,bilindiği üzere kilometrelerce kablo kanalı kazmak ve kablo hattı oluşturmak çok pahalı çok zor ve  montaj sonrasındada arıza gidermekte bir o kadar maliyetli ve güçtür.

Sistemin Çalışma şekli :

Sistem iki temel üniteden oluşmaktadır bunlardan birincisi nöbet yerlerine yerleştirilen “Kablosuz Çağrı Butonu “ ikincisi ise AMK yada Alarm yönetim merkezi’ne yerleştirilmiş “Kablosuz Alıcı Merkez Ünite” dir.

Sistemi kullanmak oldukça basittir “Kablosuz Çağrı Butonu” üzerinde bir adet buton bulunmaktadır ve nöbetçi yada görevli kişinin acil durum anında butona basması yeterlidir,butona basıldığı anda “Alıcı Merkez ünite” gelen sinyalleri anında alır,nerden geldiğini belirler ve harici/dahili sireni harekete geçirir böylece AMK yada ilgili birim harekete geçirilmiş olur.

Sistemin Kurulumu :

Sistemin kurulumu oldukça basittir çünkü kablo çekmek gibi zaman olan ve zahmetli bir iş yoktur.

Sistem piller yardımıyla çalışmaktadır bundan dolayı butonun yerleştirileceği yerde enerji olma şartı yoktur buton yaklaşık 5 KM yarıçapa sahip istenilen yere yerleştirilebilir(nöbet kulubesi,herhangi bir ağaç,herhangi bir duvar vs…) Butonlar bir takım kalem pil ile yaklaşık 1,5 yıl kadar çalışabilmektedir.

SİSTEM VE ÜRÜNLER 2 YIL FİRMAMIZ GARANTİSİ ALTINDADIR…


 

Tek Butonlu Alıcı Merkez Ünite Teknik Özellikleri :

· 190~250 volt çalışma gerilimi

· Harici 12 volt girişi (elektrik tesisatı olmayan yerlerde güneş paneli ile çalışması için)

· 12 volt 1,3 ah akü

· Elektrik kesilse dahi 2 gün çalışabilme

· Çatıya yerleştirilen harici dipol anten

· 120 desibel harici siren

· Butonlardan sinyal geldiğinde müdehale edilinceye kadar buzzer ve led gösterge çalışır

· Buton aracılığı ile sıfırlama

· 12 volt DC çıkışı (butona basılı tuttuğu sürece uyarı çıkışı)

· Harita üzerinde çağrı görüntülemek için harici çıkışlar (opsiyonel)

· Yasal çalışma bandı(Her hangi bir izne gerek yoktur,çalışma frekansı ve gücü KET Yönetmeliğine Uygundur)

 


Kablosuz Çağrı Butonu :

Teknik Özelikleri :

·        Dahili Anten

·        Açık alanda 5 KM,Yerleşim biriminde 3,5 KM çalışma mesafesi

·        4 adet kalem pil ile yaklaşık 1,5 yıl çalışabilme

·        Darbeye karşı dayanıklı su geçirmez metal muhafaza

·        Harici anten takılarak mesafe artırılabilir

·        LED gösterge paneli

·        · Yasal çalışma bandı(Her hangi bir izne gerek yoktur,çalışma frekansı ve gücü KET Yönetmeliğine Uygundur)


Çift Butonlu Askeri Birlik Güvenlik Sistemi:

Amacı :  Sistem tek butonlu sistemn ile aynı vazifeyi görmekle birlikte ek olarak      “ VUKUAT YOK” butonu barındırmaktadır, Kullanım amacı şudur ; AMK yada ilgili birim komutanı tarafından belirlenen zaman zarfında nöbetçiden “vukuat yok” butonuna basılması istenerek nöbet yeri daha güvenli hale getirilebilir(nöbetçinin uyuması yada nöbet yerinden ayrılması gibi vs… ) bunun yanında devriye atan personelin yükü azaltılabildiği gibi devriye olayını ortadan da kaldırabilir.

 


-UZAKTAN KONTROLLÜ HEDEF AYDINLATMA KONTROL CİHAZI-

AMACI: Cihaz askeri birliklerde eğitim amaçlı yapılan gece atış eğitimi sırasında hedefleri belirli aralıklarla aydınlatıp karartmak amacıyla tasarlanmıştır,cihaz üzerinde bulunan butonlar aracılığıyla kontrol edilebildiği gibi anahtarlık şeklinde tasarlanmış uzaktan kumandası ile de kontrol edilebilir.

Cihaz  iki farklı modda çalışabilmektedir AUTO (örneğin 10 saniye bekle 1 saniye ışıkları yak) ve MANUEL (butona basınca ışıklar yanar bir kez daha basınca söner )

Cihazın ne aralıkla lambaları yakıp söndüreceği ve yanma süresinin ne kadar olacağı cihaz üzerinde bulunan 4 lü DIP switch  yardımıyla ayarlanabilir,ayar tablosu cihaz üzerinde bulunmaktadır.

Cihaz herhangi bir 12V’luk aküye kolayca bağlabilir ve hızlı bir şekilde sistem kurulmuş  olur çıkış uçlarına herhangi bir 12 voltluk lamba serisi takılabilir cihaz kendi üzerinden 12v 15 amper akımı güvenle geçirebilir.

Led aydınlatma elemanları kullanılarak araç akülerine gerek  kalmadan küçük bir kuru tip akü ile gece atışları çok kolay hale getirilebilir.

 
• Kablosuz Taksi Çağırma Sistemleri
• Kablosuz Askeri Güvenlik Sistemleri
• Güvenlik Sistemleri
• Kablosuz Akıllı Su Deposu Kontrol Sistemleri
• Hastane Otomasyon Sistemleri

 
Copyright © 2010 kayseriarge.com Tüm hakları saklıdır.
Powered By KentMedia